Виноград,  Саджанці,  Столовий сорт

Століття

Століття

Каліфорнія, США.

[GOLD х Q25-6 (Емперор x Піровано 75)]

Було отримано в результаті складної гібридизації ще в 1966 на дослідницькій станції Дейвіс. Пізніше, в 1980 році, після багаторічних випробувань був занесений до реєстру сортів Америки.

Кишмиш Століття за терміном дозрівання відноситься до ранніх сортів винограду, зіставити можна з Аркадією (110 -125 днів). Відмінну врожайність, а також прекрасно тягне навантаження при чому не переміщує терміни дозрівання.

Грона дуже великі, вагою 700-1500 грам, окремі екземпляри можуть досягати до 2500 кг, середньої щільності або щільні. У характеристиках першоджерел зазначено, що врожай вимагає своєчасного збору, інакше можливе осипання ягід, однак на практиці киш-миш Століття не втрачає товарних якостей аж до самих морозів.

Ягода велика, як для безнасінного сорти винограду, середньою вагою 4-6 грам, овально-витягнутої форми з жовтуватим відтінком. Оболонка у плодів тонка, але міцна. Вона гладка, легко з’їдається, при цьому хрустячи на зубах. Усередині шкірки знаходиться однорідна м’якоть з великим вмістом соку, яка при поїданні також трохи хрумтить. Рудиментів не спостерігається. Ягоди мають приємну солодкість і гармонійний легкий мускатний аромат. Вміст цукру в них становить близько 15-16%, рівень кислотності – 4-6 г / л.

Кущі середньої сили росту, лоза визріває добре. Тому недовантаження урожаєм не рекомендується.

Стійкість до мілдью невисока, як правило необхідно мінімум 2 профілактичні обробки, до оїдіуму вище середньої – достатньо однієї обробки. Ураження сірою гниллю не спостерігалося.

Морозостійкість невисока до -23 градусів, вимагає укриття на зиму.