Рислінг, Виноград, Львів виноградник, Раковець виноградник
Виноград,  Морозостійкий,  Саджанці,  Технічний сорт

Рислінг

Рислінг

Німеччина

Рислінг (Riesling) – технічний сорт винограду, виявлений на берегах річки Рейн. Рислінг рахують одним з кращих білих винних сортів винограду. Один з небагатьох білих сортів винограду, вина з яких піддаються витримці.

За морфологічними ознаками і біологічними властивостями Рислінг відноситься до еколого-географічної групи західноєвропейських сортів винограду. Поширений він у багатьох виноградарських країнах світу – Німеччині, Австрії, Болгарії, Угорщині, Югославії, Чехії, Румунії, Швейцарії, США, Аргентині та ін.

Коронка молодої лози покрита негустим  опушенням світло-зеленого кольору з рожевими зубчиками, листя світло-зелені з бронзовим відтінком. Однорічний визрівша лоза світло-коричнева, темніша на вузлах. Листок середньої величини, округлий, середньо і глибоко росічений. Верхні вирізи середньої глибини, закриті, з овальним просвітом або відкриті, ліровидні, нижні дрібні, відкриті. Черешкова виямка відкрита, ліровидна і закрита, з вузькоеліптичним просвітом. Зубці на кінцях трикутні. Крайові зубчики широкотрикутні, майже куполовидні. Опушення нижньої поверхні листка павутинне з рідкими щетинками на жилках. Квітка двостатеві. Гроно дрібне або середньої величини (довжиною 8-14, шириною 6-8 см), частіше циліндрична, іноді циліндро-конічна, щільна і пухка. Ніжка виноградного грона коротка – довжиною до 3 см. Середня маса грона 80-100г.  Ягода середньої величини (діаметром 11-15 мм), округла, зеленувато-біла з жовтуватим відтінком і рідкими, невеликими, темно-коричневими цятками. Шкірка тонка, дуже міцна. М’якоть соковита, смак гармонійний, приємний. Середня маса 100 ягід 120-140 м Насіння в ягоді 2-4.

Від розпускання бруньок до повної зрілості винограду необхідно 148 -160 днів при сумі активних температур 3000 ° С. Дозрівання ягід настає на початку третьої декади вересня. Кущі сильнорослі. Визрівання лози хороше.

Урожайність невисока. Плодоносних пагонів 87%, середня кількість грон на розвиненому лозу 1,6, на плодоносному 2.

За рахунок твердої шкірки виноград може висіти до пізньої осені,  придатний для виготовлення айсвайну. Винам притаманний сильний аромат з тонами мінеральних речовин, квітів, вапняку і меду в залежності від його походження і солодощі (в рідній Німеччині роблять чудові вина з ботрітізірованного (див. “Шляхетна гниль”) винограду). Рислінг все ще залишається самим благородним виноградом Німеччини і Ельзасу, отримує все більше визнання в Австралії.