Гевюрцтрамінер, Саджанці, Львів виноград, Раковець
Вино,  Виноград,  Саджанці,  Технічний сорт

Гевюрцтрамінер

Гевюрцтрамінер – це рожевозабарвлена мутація французького винограду Савагнін, яка, ймовірно, виникла на території північно-східної Франції та південно-західної Німеччини. Відповідно до свого походження, Gewürztraminer є найбільш відомим та найбільш успішним у французькому регіоні Ельзас, але він також відомий у Німеччині та Альто-Адідже на півночі Італії. У винограду мало присутності Нового Світу, оскільки він віддає перевагу прохолодному клімату, але він знайшов собі дім у Нью-Йорку, Каліфорнії та Вашингтоні.

Gewürztraminer найкраще справляється на глинистих ґрунтах і виготовляє вина, які є повноцінними та стиглими, з високим вмістом алкоголю та відносно низькою кислотністю. Вони також надзвичайно ароматичні, демонструючи ароматні ноти троянди, імбиру, меду та апельсинової шкірки, доповнюючи грейпфрут, лічі та персикові фрукти. Найкращі приклади встановлюють баланс між насиченістю та кислотністю. У всьому світі Gewürztraminer виготовляється у сухих, несухих і солодких стилях, включаючи пізній урожай або ботризовану версію.

Суцвіття у винограда Трамінер рожевий двостатеве. Гроно маленьке або середньої величини (довжини 8-14, шириною 7-10 см), циліндро-конічне або конічне, нерідко крилате, набите. Середня маса грона 90-120 г. Ягода середньої величини (довжиною 14-16, шириною 12-14 мм), округла або слабоовальна. Шкірка досить товста, щільна. М’якоть таюча, ніжна, з гармонічним смаком і тонким сортовим ароматом. Сік незабарвлений. 

Вегетаційний період. Від розпускання бруньок до повної зрілості ягід для підготовки столових вин проходить 139, а десертних— 155 днів. У першому випадку урожай зазвичай збирається досить рано, в першу-другу декаду вересня, у другому – на початку жовтня.

Кущі винограду середньої сили росту, в промислових насадженнях нерідко бувають і слаборослими. 

Стійкість. Сорт винограда Трамінер рожевий у середніх ступенях ураження мільдью, сірою гнилью, пошкодженням гроновою листоверткою. Він відрізняється відносною морозостійкістю.

Особливості агротехніки. Високі урожаї сорту Трамінер рожевий дає на вологих, достатньо плодючих грунтах, тому його слід розміщувати на зрошуючих ділянках. Найкраще місце розташування насаджень – невелікі южні та західні схили з грунтами типу легких чорноземів або легких карбонатних суглінків. При вирощуванні на зрошених и плодових грунтах стан меж кущами в ряду збільшується до 1,5 м.

Кущі зазвичай формують за типом безштамбового багаторукавного віяла з помірним запасом багаторічної деревини. Плодові стрілки залишають довгими, не менше чим з 10 бруньками. У Закарпатті сорт успішно культивується на високих штамбах.