Вино,  Виноград,  Саджанці,  Столовий сорт

Віктор

Віктор

Новочеркасск

Віктор, виноград, Раковець
Віктор

Віктор – столова гібридна форма винограду, отриманий селекціонером-аматором Крайновим В.М. від схрещування сортів Талісман і Кишмиш променистий. Термін повного дозрівання для даної форми становить 100-110 днів. Характерна велика сила росту пагонів і високе визрівання лози, більше 2/3 довжини.

Квіти двостатеві, добре запилюється.

Грона великі, середньої щільності, масою 600-1000 г. Сорт винограду Віктор має дуже великі ягоди, масою 9-14 г, овальної форми, видовжені із злегка загостреним кінчиком, колір від рожевого до темно-червоно-фіолетового (при повному дозріванні). Горошіння ягід не спостерігається. М’якоть середньої щільності. Смак гармонійний, приємний. Шкірка середньої товщини, але при їжі абсолютно не відчувається. Урожайність стабільно висока.

 Допустиме навантаження вічками для однієї рослини 30-35, пагонами – 22-24, за умови що площа живлення становить 4-6 м2. Лоза визріває добре, але пошкоджується  оїдіумом. Без своєчасної обробки є ризик ураження лози і поганого визрівання. До решти відомих захворювань таких, як мілдью і сіра гниль досить стійкий.

При надлишку вологи в дощові часи ягода не розтріскується і не загниває. Має підвищену морозостійкість, витримуючи пониження температури до -23 °С.
До мінусів можна віднести раннє цвітіння, відповідно, потрібно враховувати, що кущ може пошкоджуватися весняними заморозками та привабливість спілих ягід для ос.