Виноградник, виноград, Львыв, Эвмолпыя, Раковець
Вино,  Виноград,  Морозостійкий,  Саджанці,  Технічний сорт

Євмолпія

Євмолпія

(Мавруд х Мерло)

Євмолпія (Evmolpia) також відома як фракійській Мавруд – це червоний сорт винограду, був створений в Пловдіві, Болгарія автори Д. Бабріков і С. Кукуня і зареєстрований в 1991 році.

Лоза має помірній и сильний ріст. З 1 гектара отримуються 5000 – 5500 кг. винограду. Квітка двостатеві. Лист середньої величини, 5-лопатевий, верхня сторона слабо-сітчасто-зморшкувата, нижня опушена. Верхні вирізки середньої глибини, часто закриті, яйцевидної форми з завкругленим дном, іноді стрілоподібні. Хвостова вирізка переважно закрита, еліптичної форми. Верхні зубчики середні, трикутні, гострі, а бічні дрібні, зі злегка опуклими сторонами. Жилки з обох сторін біля основи блідо-винно-червоні. Верхівка пагона середньої довжини, червоно-фіолетова. Осіннє листя гарного червоного забарвлення.

Євмолпія, виноградник Раковець, Львів

Сорт має підвищену стійкість до холодів. Виноград дозріває приблизно на початку вересня і має високу цукристість до 27 брікс. Грона великі, конусні, збільшені біля основи, іноді з крилами, середньої щільності вагою 300 – 350 г. Ягода невелика 1.4 г, овальна, солодко-кисла.

Шкіра тонка але жорстка, фарбована в темно-червоний колір до чорно-фіолетового кольору, покрита воскових пруїном. М’якоть соковита, з нейтральним смаком.

З сорту Євмолпія виробляють якісні червоні вина. Вони швидко дозрівають і питабельні вже через рік після збору врожаю. Вина мають щільний рубіновий червоний колір, слабкий фруктовий аромат і гармонійний смак. Сорт культивують в Австралії та США