Вино,  Виноград,  Саджанці,  Технічний сорт

Маркетт

Маркетт

Університет штату Міннесота, США

(МС 1094 x Рава 262)

Маркетт (Marquette) – новий перспективний червоний виний сорт винограду, який поєднує високу стійкість до морозу і хворіб з чудовою якістю вин.

Схрещування відбулось в 1989 році, один з батьків МС 1094 – складний міжвидовий гібрид має у своєму родоводі vitis riparia, vitis vinifera та інші види винограду, Рава 262 також має довгий родовід, один з батьків якої – Піно нуар. Маркетт відібраний з сіянців в 1994 році. Патент на рослину отриманий в 2005 році.

Середнього терміну дозрівання. Грона середнього розміру, ягоди дрібні, округлі, темно-сині. Цукристість винограду висока, в середньому 26%, кислотність вище середньої – pH фактор 2.9. Для зниження кислотності у вині рекомендується яблучно-молочне бродіння.

Врожайність 80-100 ц / га.

Сорт винограду Маркетт має видатну морозостійкість – надземна частина куща витримує зниження температури до -38 ° С, при цьому сорт має високу стійкість до грибкових захворювань (мілдью, оїдіуму і чорної гнилі), в окремих випадках потрібні мінімальні обробки фунгіцидами. Помірно стійкий до листової форми філоксери.

Пагони ростуть вертикально, що зводить до мінімуму необхідність в зелених операціях, кущі добре освітлені, що в свою чергу призводить до поліпшення якості вина. На пагонах зазвичай два грона. На думку американських експертів Маркетт починає нову еру гібридних сортів винограду, що володіють високою стійкістю до морозів і хворіб, даючи вина на рівні європейських сортів. Вина з Маркетту відмінної якості, кращі вин з більшості гібридних сортів. Дегустатори відзначили привабливий глибокий червоний колір, аромати вишні, чорного перцю, спецій, іноді з тонами ожини, сливи, тютюну, шкіри, помірну структуру танінів. Придатний для виробництва десертних і напівсолодких вин, через високу цукристість винограду можна отримати столове високоспиртове вино (на рівні 14%), рекомендується змішування з менш цукристими сортами. Перші дані витримки в дубових бочках дуже обнадіюють, збільшуючи складність вина, надаючи йому більше тіла і структури.