Вино,  Виноград,  Саджанці,  Технічний сорт

Леон Мійо

Леон Мійо (Leon Millot)

Франція

((Ріпаріа x Рупестріс 101-14) x Гольдріслінг) за іншими даними (Оберлин 595 x Гольдріслінг)

Леон Мійо був виведений в 1911году французьким виноградарем Eugène Kuhlmann в інституті Оберлин в Ельзасі.

Леон Мійо – це технічний, франко-американский гібридный сорт винограду, раннього терміну дозрівання з синьозабарвленою ягодою, досить сильнорослий (особливо в місцях з достатнім зволоженням) і стійкий до морозу (- 30 ° С) та грибкових захворювань. Чудово підходить для вирощування в прохолодних регіонах в неукривній формі. Виноград Леон Мійо має маленькі круглі ягоди зібрані в невеликі циліндричні грона.

У виноробстві Леон Мійо часто використовується в сепажах з іншими сортами, наприклад з Піно Нуар. Його не рекомендують довго настоювати та мацерувати, так як до вина можуть перейти небажані трав’янисті тони. З огляду на брак танінів, рекомендується внесення їх під час ферментації – це часто виправляє ситуацію і дозволяє уникнути втраті кольору в перспективі. Багато виноробів вважають за краще прибирати Леон мійо при рН 3,2.

На сліпих дегустаціях в Німечині вина из Леон Мийо не поступалися винам з европейских сортов винограда.

Кращі зразки вин з сорту Леон Мійо неодноразово отримували високі нагороди на змаганнях. У 2011 році вино з Леона Мійо, вироблене на виноробні Keuka Lake Vineyards в регіоні Фінгер Лейкс в штаті Нью-Йорк виграло приз “Кращий червоне вино” на фестивалі “New York Wine and Food Classic” де були представлені вина з 307 виноробень.

Багато любителів вина вірять, що вина з Леон мійо можуть змагатися з винами сортів vitis vinifera. Хоча, як і з усіма сортами-гібридами, щоб повністю реалізувати потенціал винограду – належить істотна робота винороба.