Вино,  Виноград,  Саджанці,  Технічний сорт

Соляріс

Соляріс

Німеччина

(Мерцлінг x GM 6493 (Сапераві північний x Мускат Оттонель))

Селекційний номер: FR 240-75

Солярис – технічний (винний) сорт винограду, німецької селекції, виведений у державному інституті виноградарства Фрейбург, Німеччина.

Дуже раннього періоду дозрівання, перші грона наливаються вже в кінці липня, початку серпня, має вегетаційний період 105-115 днів.

Кущі сильнорослі.

Білий сорт винограду Соляріс усіяний численними гронами циліндричної форми з круглими ягодами середніх і дрібних розмірів. Середня вага грона від 300 до 400 грам, вага однієї ягоди 4-6 грамів. Врожайність куща досить висока, становить 3-5 кг на один квадратний метр.

Сорт з високим цукронакопиченням, при цьому кислотність знижується повільно, що добре позначається на балансі вина. Середній показник цукру на початку вересня 22%, кислотність 8,1 г / л. У жовтні цукристість може досягати 30%.

Виноград привабливий для ос і птахів.

Пагони з похилим зростанням, влітку утворюється суцільна стіна листя, що не сприяє провітрюванню кущів.

Соляріс погано реагує на недолік магнію в грунті (так як і Регент). Для цього сорту винограду не рекомендуються загущене формування, на початку червня можна видалити два нижніх листка біля основи пагонів. Солярис досить стійкий до мілдью і оїдіуму (в сортовипробуваннях вище Регента й Йоханнітера), можна обходитися без обприскувань проти цих хворіб. При достатній провітрюваності кущів, сірою гниллю ягоди майже не ушкоджуються, при перезріванні можливе ураження ягід “благородної гниллю”.

Морози витримує до – 30 градусів.

З Соляріса готують білі вина високої якості, з фруктовим букетом, тонами, що нагадують ананас і лісовий горіх, повнотілі і швидше, нейтральні в смаку, міцні, часто із залишковим цукром. Вдалими можуть бути суміші з менш цукристими сортами. Як дуже ранній і солодкий виноград може вживатися у свіжому вигляді.