Вино,  Виноград,  Саджанці,  Столовий сорт

Сфінкс

Сфінкс

(Страшенський х Тимур)

Загорулько В. В. Україна

Сфінкс – це столовий сорт, селекції українського селекціонера-любителя Загорулько В.В. Є результатом схрещування сорту «Страшенский» і «Тимур». «Сфінкс» – досить смачний і рано дозріває, темний виноград, який характеризується високою врожайністю. Сила росту кущів велика. Гроно велике, циліндроконічне, помірно щільне, масою 600-900 грам, окремі до 1,5 кг. Ягоди великі, масою 8-10 грам (30 х 28 мм), овальні або яйцевидні, темно-синього кольору. Смак гармонійний, з характерним сортовим ароматом. М’якоть хрустка.
«Сфінкс» – ранній сорт, для дозрівання йому необхідно всього лише близько 100 днів. Незважаючи на швидкість розвитку, бруньки винограду розпускаються досить пізно, що дозволяє йому уникнути впливу весняних заморозків. Збір врожаю відбувається приблизно в середині серпня. При сприятливих (теплих) кліматичних умовах рівень цукру в ягодах досягає позначки в 25%. У холодні роки цукристість не перевищує 17-19%. Кислотність сорту – 5-6 г / л. Цей гібрид стійко переносить мороз до -23 ° С. Дану особливість «Сфінкс» перейняв у сорту «Тимур». Також він добре переносить посуху.
Пагони визрівають добре. Живці вкорінюються добре.

Крім цього, відмічено, що при підвищеній температурі цвітіння спостерігається горошення. Сфінкс не може похвалитися дуже ошатними, товарними кистями, але на ринку при реалізації ягід має високу ціну, так як надходить на ринок одним з перших.

Вже на другий рік кущ може дати до 10 кг врожаю.

Переваги та недоліки

Переваги:

добре вкорінюється;

стійкий до весняних заморозків;

немає горошіння;

морозостійкий;

посухостійкий;

відмінний смак;

раннє дозрівання.

Недоліки:

схильний до мілдью і оїдіуму.