Вино,  Виноград,  Саджанці,  Столовий сорт

Преображення

Преображення

(Талісман х Кишмиш променистий)

Крайнов В. Н

Преображення (Талісман х Кишмиш променистий) – гібридна форма винограду аматорської селекції В.Н. Крайнова.

Дуже раннього терміну дозрівання 116-125 днів. Кущ дуже великої сили росту. Відноситься до самозапилюваного гібридного сорту, так як має двостатеві квіти.

Гроно циліндро-конічне, дуже велике, середньої щільності, масою 700-1500 грамм і більше. Іноді вони досягають ваги до 2,5 кг. В холодне літо кисті можуть бути нечіткої форми. Ягода овальна, велика, масою до 12-18г, розміром до 36х24 мм, мають приємне рожево-жовте забарвлення. Смакові якості винограду відрізняються простим, але при цьому гармонійним смаком. Ягоди солодкі і соковиті, м’якоть ніжна, приємного гармонійного смаку. Шкірочка ягід середньої товщини, при їжі не відчувається. Цукристість ягід 17-19 г, кислотність 6-7 г/л. 

Варто захищати від ос, так як вони полюбляють цю форму.
Чудовий товарний вигляд. Стійкість до грибкових хворіб на рівні 3,5-4 бали, до морозу на рівні -19 -22.

Довжину плодових лоз залишають на 6-8 вічок, а кількість пагонів 24-35.


Переваги та недоліки

Переваги

Виноград Преображення цінується виноградарями за стабільність врожаю. А врожайність у сорту не тільки постійна, але і висока. З одного куща можна зібрати в сезон до 20 кілограмів ягід. Презентабельний товарний вигляд і висока транспортабельність. Дає приріст врожаю навіть на пасинках.
Приживається виноград навіть в несприятливих кліматичних умовах і на не дуже хороших грунтах, що робить його дуже популярним. Та попри це особливо важливо забезпечити гарне зволоження грунту під час цвітіння винограду.
Сорт не вибагливий до складу грунту, тому горошіння ягід не буває.

Недоліки

Якщо врожай постійно знаходиться на відкритому сонці, то ягоди можуть не забарвитися і не набрати гарний рожевий відлив. Стійкість до хворіб середня, тому догляд за виноградником повинен бути своєчасним і правильним.
Невисока стійкість дл морозів.