Саджанці винограду Дублянський
Вино,  Виноград,  Морозостійкий,  Саджанці,  Технічний сорт

Дублянський

Україна

Міжвидовий гібрид (батьки не відомі)

Дублянський – технічний сорт винограду з підвищеною стійкістю до хворіб. Відноситься до надранніх сортів, дозріває в середньому 20 серпня при САТ 2400. 

Сила росту у сорту середня. Пасинків утворює небагато. Лоза визріває відмінно, майже на 100%

Коронка молодої лози прямостояча, лимонно жовтого кольору з малиновим облямівкою, сильно опушена з обох сторін.

Саджанці винограду Дублянський

Лист середніх розмірів, цілісний або дуже рідко буває слабо розсічені – трьохлопасний. Верхня сторона листової пластини зморшкувата, а на нижній є рідкісне опушення по жилках. Черешкова виїмка відкрита у вигляді вхідного кута.

Квітка двостатева. 

Грона середньої величини, циліндроконічні, помірної щільності.

Середня маса грона 150 – 200грам. Ягоди білі, округлі, середньої величини 14-16 мм, середня маса 4 г.

М’якоть соковита, з приємним медово-мускатним ароматом. На початок вересня ягоди винограду накопичують цукристість 21-25 відсотків при кислотності 6,5-7,5 грама на літр. Осами не ушкоджуються, довго зберігаються на кущах; до повного заізюмліванія.

Сорт Дублянський характеризується підвищеною стійкістю до мілдью (2,5 бала), сірої гнилі та в залежності від району обробітку вимагає 1-2 обприскувань проти мілдью. Від оїдіуму обробляється в терміни звичайні для всіх сортів винограду. Морозостійкість підвищена: до -29 ° С.

Залежно від строків збирання врожаю з цього сорту можна робити різні типи вин: від легкого ароматного столового вина до насичених десертних вин з тонами абрикосу, акації, меду.