Саджанці сорту ркацителі рожевий
Вино,  Виноград,  Саджанці,  Технічний сорт

Ркацителі рожевий

Ркацителі рожевий

Грузія, автохтон

Vitis vinifera

Ркацителі рожевий – грузинський технічний сорт винограду. Клон сорту Ркацителі. За морфологічними ознаками і біологічними властивостями він відноситься до еколого-географічної групи сортів винограду басейну Чорного моря.

Саджанці сорту ркацителі рожевий

Сила росту – середня. Пасинків утворює небагато. Однорічні пагони ростуть вертикально і визрівають задовільно.

Коронка молодої лози і перші два листа опушені, сірувато-білі, з рожевою облямівкою по краях листя. Наступні листя опушені слабкіше, зелені з бронзовим відтінком. Однорічний визрів лози темно-коричневий з червонуватим відтінком, вузли відрізняються більш інтенсивним забарвленням.

Листок винограду середньої величини або великий, округлий, 3 або 5-лопатевий, середньо- або слабороссіченний, воронковидно-жолобчастий. Верхні вирізи середньої глибини і дрібні, відкриті, ліровидні, іноді закриті, з яйцевидним просвітом, нижні дрібні, закриті, ліро і щілиноподібні або у вигляді вхідного кута. Черешкова виїмка глибока, відкрита, ліровидний і склепінчаста. Зубці на кінцях лопатей трикутні, із злегка опуклими, сторонами. Зубчики по краю односторонньо опуклі. Опушення нижньої поверхні листа слабке, паутинисто-щетинисте.

Квітка двостатева, що забезпечує хороший врожай.

Гроно середньої величини, циліндричне, подовжене, середньо щільне. Маса грона 240-350 г Ягода середньої величини або дрібна, округла або овальна, рожева або темно-рожевого кольору при повному дозріванні масою 1,7-2,1 г. Шкірочка середньої товщини, міцна, м’якоть соковита, смак приємний, своєрідний, терпкий.

Ркацителі рожевий, сорт середньо-пізнього строку дозрівання. Від початку розпускання бруньок до повної зрілості ягід винограду проходить 145- 155 днів при САТ – 2850-2900 ° С. Бруньки розпускаються пізно. Дозрівання врожаю настає на початку вересня-першій декаді жовтня.

Врожайність висока.

Ркацителі рожевий відносно стійкий до мілдью, слабо уражається сірою гниллю, стійкість до оїдіуму вище ніж у Ркацителі. Він сильніше інших сортів пошкоджується павутинним кліщем і гроздевой листовійкою. Так само як і звичайний Ркацителі має відносну стійкість до філоксери.

Сорт порівняно морозостійкий, але слабо стійкий до посухи.

Вино з сорту Ркацителі рожевий – гармонійне, з особливим сортовим ароматом і свіжістю. У букеті квіткові нотки, тони стиглого яблука і легкі нотки цитрусових фруктів (лайм) .У смаку вино повне, структуроване, іноді має підвищену кислотність. Термін життя вин з Ркацителі досить великий. З витримкою вино ушляхетнюється і стає більш збалансованим.